KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14029063
*
nr 1402 9063
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kust, familj, Olja på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 37x44cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 21:00:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 12:28:54
1
1.000 kr
7/6 20:55:24
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson familj kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
*
Bengt Fransson
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
nr 1402 9063
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kust, familj, Olja på duk, 26x34cm, yttermått inklusive ram: 37x44cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 12:28:54 | 1 | 1.000 kr |
7/6 20:55:24 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson familj kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19